Dita Krhovská

Jsem ženou,

která byla svou životní cestou

postupně vedena k tomu provázet ženy

k poznání sebe sama, vlastní hodnoty a síly,

která nás vede k vnitřní autoritě

a bezpodmínečné lásce pro všechny,

kteří cítí touhu svého odvážného srdce.

Pomáhám dětem i dospělým vyjádřit jejich vnitřní svět pomocí barev. Skrze různé výtvarné techniky vytahuji na světlo neprojevené potenciály a dary. 

Můj příběh aneb jak mě má zvědavost dovedla až k vlastní tvorbě

Když se zamyslím nad tím, kým jsem dnes, určitě by mohla vystihovat věta: "Živá společnost je ta, která tvoří. " Tvořit pro mě znamená darovat kus sebe světu. Tvořit pro mě znamená brát si zpět od světa radost ze života. Je to tanec, živá voda, je to prastarý výměnný obchod, který existoval vždy, ještě mnohem dříve, než jsme si na sebe vymysleli peníze. 🙂

Miluji ty chvíle zastavení, kdy vezmu do ruky papír a barvy, pozorují jejich vzájemné propojování a tvary a jen tak jsem. Sama se sebou, ve svém světě, kde je dovoleno vše, co si dovolím. Bez tlaku a omezení. 

Nemám ráda pocit, kdy nám strach nedovolí se svobodně vyjádřit. Vytáhnout na světlo své neprojevené potenciály a dary. Pomáhám dětem i dospělým, aby tyto dary rozvíjely a věřily v ně. Od roku 2015 vedu svůj výtvarný ateliér v Praze. O jeho aktvitách se dozvíte více zde www.atelierproradost.cz

Dita

Hýčkám si a pěstuji své kreativní chvilky

„Nenechávejte klíče k vlastnímu štěstí v kapse někoho druhého...“

Vnímám své barvy jako spojence, jako kamarády, kteří k nám sestupují z vyšších světů, aby nám pomohly se rovzpomenout na svůj tvořivý aspekt v nás. Každá barva má určitou frekvenci, skrze kterou k nám promlouvá. A proto není náhoda, jaké jsou barvy v přírodě, které zvíře či která rostlina je zrovna přesně taková jaká je. Já sama jsem kdysi při studiu arteterapie zažila setkání s bytostí indigové barvy a nebylo to ani při meditaci, stalo se tak přímo uprostřed tvorby. Od tohoto setkání uběhlo už mnoho chvil, ale prohloubilo to ve mě úctu k barvám a víra v terapeutický účinek barev nahradilo poznání v to, že barvy jsou živé bytosti a jestli jsou barvy živé bytosti, pak vůbec veškerý svět je živý. Je tu pro nás. 

Na začátku každé cesty je cesta sama. 🙂 Narodila jsem se v 70´letech, tedy do doby, kdy studený odchov byl znakem vyspělé civilizace. Narodila jsem se mladým rodičům, kteří si ještě nestihli doodžít svůj sen o dospívání a už se na ně hrnula zodpovědnost, povinnosti a péče o dítě. Vytvořila jsem si tak v sobě jako dítě určitou neurózu a frustraci. Tento svůj blok či tvůrčí krizi chcete-li, jsem si ze sundavala pomalu a postupně. Přistupovala jsem k sobě s maximální jemností a citlivostí.

A jestli chcete, provedu tímto tvůjčím odblokem i vás. Naučím vás barvy milovat a tančit s nimi tanec lásky. 

Tvořím pro vás ⤵︎

květina

Video

HRÁTKY S BARVAMI

Vstupte do světa akvarelových barev a intuitivního malování. Vyzkoušejte si terapeutické účinky tohoto tvoření. 

květina

On-line kurz

AKVAREL PRO MILOVNÍKY BAREV

Akvarelový kurz pro všechny odvážné a zvědavé milovníky barev, vody, radosti a dobré nálady bez důrazu na výsledek. 🙂

květina

Konzultace

THETAHEALING®

Zažijte léčení v hladině Théta. Podívejte se na svou situaci ze širšího kontextu a nalezněte odpovědi na vše, co je třeba.